ERKEN REZERVASYON
  • Adım Adım Balkan Masalı : 9 Ülke – 5 Başkent – 25 Şehir
(9 Gün 8 Gece, 7 Gece Konaklama)
Tüm Çevre Gezileri Dahil
Yunanistan - Kuzey Makedonya - Kosova - Arnavutluk -  Karadağ - Hırvatistan - Bosna Hersek – Sırbistan - Bulgaristan
  • Adım Adım Balkan Masalı : 9 Ülke – 5 Başkent – 25 Şehir
(9 Gün 8 Gece, 7 Gece Konaklama)
Tüm Çevre Gezileri Dahil
Yunanistan - Kuzey Makedonya - Kosova - Arnavutluk -  Karadağ - Hırvatistan - Bosna Hersek – Sırbistan - Bulgaristan
  • Adım Adım Balkan Masalı : 9 Ülke – 5 Başkent – 25 Şehir
(9 Gün 8 Gece, 7 Gece Konaklama)
Tüm Çevre Gezileri Dahil
Yunanistan - Kuzey Makedonya - Kosova - Arnavutluk -  Karadağ - Hırvatistan - Bosna Hersek – Sırbistan - Bulgaristan
9 Ülke – 5 Başkent – 25 Şehir
(9 Gün 8 Gece, 7 Gece Konaklama)
Tüm Çevre Gezileri Dahil
Yunanistan - Kuzey Makedonya - Kosova - Arnavutluk - Karadağ - Hırvatistan - Bosna Hersek – Sırbistan - Bulgaristan

Kavala – Selanik – Manastır – Resne - Ohrid (1) - Kırçova – Tetova (Kalkandelen) - ÜSKÜP (1) – PRİŞTİNE – Prizren – Lezhe - İşkodra (1) – Petrovac - Budva – Kotor – Herceg Novi – Dubrovnik – Medjugorje (1) – Mostar – Jablanica - Konjiç - SARAYBOSNA (1) – BELGRAD (1) – SOFYA (1)- Plovdiv(Filibe)

Matka Kanyonu Dahil Dubrovnik Turu Dahil 5 Akşam Yemeği Dahil Boşnak Köftesi Lezzeti

Pocitelj Köyü Dahil Kravica Şelalesi Dahil

19 Temmuz 2024

Kişi Başı 599 Euro

Hareket Tarihleri: 17 Mayıs – 14 Haziran – 19 Temmuz – 30 Ağustos – 20 Eylül – 11 Ekim


TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
1 gün programını görmek için tıklayınız

1.Gün – İzmir - İpsala

Akşam ilk kalkış noktamız olan 16:00 Üçkuyular (Fahrettin Altay Meydanı Pamukkale Yazıhanesi önü), 16:20 Üçyol Meydanı(Ziraat Bankası önü), 16:40 Lozan (Fuar Lozan Kapısı Önü), 17:00 Bornova (Ege Üniversitesi Hastanesi Önü), 17:20 Karşıyaka (Anıt), 17:30 Yunuslar, 17:40 Bostanlı İskele (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü) siz değerli konuklarımızı alarak seyahatimize başlıyoruz. Yolda verilecek uygun molalarla, Ayvalık, Edremit üzerinden, Çanakkale’ye ve oradan 1915 Çanakkale Köprüsünden geçerek, sabahın erken saatlerinde İpsala Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamlayarak Yunanistan’a geçiyoruz.


2.

Gün
2 gün programını görmek için tıklayınız

2.Gün - Kavala – Selanik – Bitola (Manastır) – Ohrid

Sabah Kavala’da serbest olarak alınan kahvaltının ardından meşhur Kavala kurabiyelerinin de tadına bakıp Selanik’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Selanik’te Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret edip buradan ayrılıyoruz ve Yunanistan Makedonya sınırına doğru yolumuza devam ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün liseyi okuduğu okul olan askeri idadinin de bulunduğu Bitola (Manastır) şehrine varıyoruz. Burada yapacağımız tur sırasında bugün içerisinde Atatürk Anı Odası bulunan aynı zamanda şehrin arkeoloji müzesine de ev sahipliği yapan askeri idadi, Şirok Sokak, yeni camii, Eleni Karite’nin balkonu göreceklerimizin sadece bir kısmı. Buradaki turumuzun ardından vereceğimiz serbest zamanda Şirok Sokak’ta bulunan restaurantlarda öğle yemeğinizi alabilirsiniz. Rehberimizin vereceği buluşma saatinde hareketle Ohrid’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Ohrid’e varışımızla beraber yürüyüş turumuza başlıyoruz. Ohrid gölü kıyısına kurulmuş olan incisi ile meşhur kendi de inci gibi olan bu güzel şehirde yapacağımız tur sırasında Ohrid evleri, Ayasofya kilisesi, Damat Ali Paşa camii, Halveti Tekkesi ve Camii, Türk mahallesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Ohrid’i yürüyerek gezdikten sonra alışverişleriniz ve keyif yapabilmeniz için serbest zaman. Türk mahallesinde bir bardak Türk çayı veya Türk kahvesi içmenizi tavsiye ederiz. Turumuzun ardından belirtilen yer ve saatte buluşma ile otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Kahvaltı: Yol üzerinde ekstra olarak alınacaktır. Çorba, kahvaltı tabağı, börek, demleme çay alternatifleri değerlendirilebilir (Tur ücretine dahil değildir).

Öğle Yemeği: Bitola (Manastır) şehrinde serbest zamanda alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir)

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü şeklinde alınacaktır (Tur ücretine dahildir)

Para Birimleri: Yunanistan’da €(Euro), Makedonya’da Dinar (1€ = 61 Dinar)

Rota: İzmir-Kavala (695 km), Kavala-Manastır (370 km), Manastır – Ohrid (70 km)

Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 1135km

Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:30


3.

Gün
3 gün programını görmek için tıklayınız

3.Gün - Ohrid – Tetovo(Kalkandelen) – Üsküp

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp bagajlarımızla beraber otelimizden ayrılıyoruz. Güzergâh üzerinde Straza’da vereceğimiz kısa ve lezzetli bir molanın ardından hareketle Makedonya’nın önemli şehirlerinden biri olan ve nüfusun çoğunluğunun Arnavutlardan oluştuğu Kalkandelen’e gidiyoruz. Varışımızın ardından belki de görebileceğiniz en renkli görsele sahip Alaca Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sırasında camii avlusunda bulunan şadırvandan buz gibi dağ suyunu da içip Makedonya’nın başkenti Üsküp’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Üsküp’e varışımızın ardından doğu ile batıyı kucaklayan bu şehrin sokaklarını keşfetmeye çıkıyoruz. Osmanlı tarihinde başkent dışına yapılmış en büyük çarşının günümüze ulaşmış kısmında dolaşırken kapan han, sulu han, çifte hamam, Murat Paşa Camii, Sultan Murat Camii, saat kulesi, taş köprü, Üsküp kalesi, 2014 projesi kapsamında yapılmış olan heykel grupları, Makedon Meydanı, Vardar Nehri, Büyük İskender heykeli bu muazzam şehirde göreceklerimizin sadece bir kısmı. Şanslıysanız ve o gün sabah erkenden tükenmediyse meşhur acıbademden yemeli mevsimi ise mutlaka soğuk bir boravitsa içmeli ve kikirikinin tadına bakmalısınız. Turumuzun ardından otelimize transfer. Konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek yemekli, limitli içecekli müzikli ve eğlenceli Makedon Gecesi turumuza (35 Euro) katılabilirler. Rumeli, Balkan ve Makedon ezgileri ile hem yemeklerin keyfini çıkarıp hem de doyasıya eğlendikten sonra otelimize transfer ve geceleme.

Kahvaltı: Konaklayacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır (Tur ücretine dahildir)

Öğle Yemeği: Üsküp Çarşısında serbest zaman (Tur ücretine dahil değildir)

Akşam Yemeği: Serbest (Tur ücretine dahil değildir). Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Rumeli Gecesi Turuna katılabilirler. (35 euro) (Zengin fix menü, meze, et veya tavuk seçenekleri. Vejetaryen misafirlerimiz için alternatifler mevcuttur)

ParaBirimi: Makedonya’daDinarı(1€=61Dinar)

Rota: Ohrid–Üsküp(170km),

Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 200km

Otele Giriş Saati: Tahmini: 18:00


4.

Gün
4 gün programını görmek için tıklayınız

4.Gün - Üsküp – Matka Kanyonu – Prizren – Priştine – İşkodra

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp bagajlarımızla beraber otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak rehberimiz bizleri doğa içerisinde keyifli bir yürüyüş yapmaya ve oksijen depolamaya tur programımıza dahil olan Matka Kanyonu’na götürüyor. Burada yapacağımız keyifli yürüyüşün ardından hareketle Makedonya Kosova sınırına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından dünyanın en yeni ikinci Avrupa’nın en yeni devleti Kosova’ya varıyoruz. İlk olarak Osmanlı’dan birçok iz taşıyan kendinizi bir Anadolu kasabasında gibi hissedeceğiniz Prizren’e varıyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Sinan Paşa Camii, Arasta Camii minaresi, Osmanlı hamamı, taş köprü, Türk konsolosluğu ve kale göreceklerimizden sadece bazıları. Burada vereceğimiz serbest zamanda bölgenin leziz yemeklerinden tatmanızı mutlaka tavsiye ediyoruz. Prizren turumuzu tamamladıktan sonra, Osmanlı tarihinin önemli padişahlarından Murat Hüdavendigar’ın zamanında otağının kurulu olduğu ve savaş sonrasında hayatını kaybettikten sonra organlarının tahnit edilip gömüldüğü ve sonrasında bu noktaya yapılan türbeyi ziyaret etmeye gidiyoruz. Türbe ziyaretimizin ardından Priştina’yı yol üzerinden panoramik olarak görüyor Kosova’daki ziyaretlerimizi tamamlıyor ve konaklamak üzere Arnavutluk’un İşkodra şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla beraber otele yerleşme akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Kahvaltı: Konaklayacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır (Tur ücretine dahildir)

Öğle Yemeği: Piriştine Çarşısında serbest zaman (Tur ücretine dahil değildir)

Akşam Yemeği: Otelde açıkbüfe veya set menü şeklinde alınacaktır (Tur ücretine dahildir)

Para Birimler: Makedonya’da Dinarı (1€ = 61 Dinar), Kosova’da € (Euro), Arnavutluk Lek’i (1€=124Lek)

Rota: Üsküp – Piriştine (95 km), Piriştine – Prizren ( 86 km), Prizren – İşkodra (187 km)

Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 390km

Otele Giriş Saati: Tahmini: 19:30


5.

Gün
5 gün programını görmek için tıklayınız

5.Gün - İşkodra – Budva – Kotor – Dubrovnik – Medjugorje veya Çevresi

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp bagajlarımızla beraber otelimizden ayrılıyoruz. Arnavutluk Karadağ sınırında pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra Podgarica, Sutomore, Petrovac üzerinden devam ederek Singapurlu bir multi milyarder tarafından satın alınan Sv. Stefan adasını panoramik olarak görüp ardından sahilleri ile meşhur Budva şehrini de panoramik olarak aracımızdan görerek ilerliyoruz. Deniz tatili için yurtdışındaki ideal merkezlerden biri olan Budva’nın hemen ardından orta çağın günümüze ulaşmış önemli yerlerinden biri olan Kotor’a varıyoruz. Karadağ’ın turistik merkezlerinden biri olan körfezin derinliklerinde ve dağın yamacında yüzyıllara meydan okumuş Kotor şehrini gördüğünüzde sizlerin de hem aklı hem yüreği burada kalacak. Varışımızla beraber yürüyerek yapacağımız şehir turu sırasında Kotor için çok önemli olan ailelerin malikaneleri, Aziz Tripun Kilisesi, Ortodoks kilisesi, meydanlar ve güzel hikayeleri görüp duyacaklarımızdan sadece bazıları. Bu şehirde vereceğimiz serbest zamanda mevsim ve hava uygun ise merdivenlerden surların en tepesindeki şapele çıkabilir ve buradan muhteşem manzara fotoğrafları çekebilir, şehrin dar sokaklarında bulunan kokuları takip ederek farklı ve muhteşem yemekler tadabilir, meydanlardan birinde içeceğinizi yudumlayabilir, şehrin en enteresan müzelerinden biri olan Kedi müzesini ziyaret edebilirsiniz. Bu şehirde rehberinize o muhteşem pastanın nerede olduğunu sormayı unutmayın tüm tatlı sevenlere tavsiyemizdir. Serbest zamanın ardından Kotor’dan ayrılarak önce Karadağ’dan Hırvatistan’a geçerek son yılların en popüler tatil merkezlerinden biri olan ve popüler dizilerden Game Of Thrones’un çekim seti olarak da kullanılmış, tarihsel olarak baktığımızda Osmanlı İmparatorluğu ile ilişkileri açsından da çok önemli bir yerleşim olan Dubrovnik’e varıyoruz. Kale içinde yapacağımız yürüyüş turu sırasında Pile kapısı, Ploce kapı, Onorphius çeşmesi, dünyanın ilk eczanesi, Fransiskan manastırı, Orlando heykeli, Sponza sarayı, Rektör sarayı göreceklerimizden bazılarıdır. Bu orta çağ kokan şehirde yapacağımız keyifli turun ardından vereceğimiz serbest zamanda şehrin ara sokaklarını keşfedebilir, mağazalarda alışveriş yapabilir, deniz ürünlerinin tadına bakabilir, denizi veya orta çağ sokaklarını seyrederek keyifli bir kahve içebilirsiniz. Serbest zamanın ardından rehberimizin vereceği saatte ve yerde buluşarak Dubrovnik’ten ayrılıp önce Bosna Hersek’e geçiyoruz ve Medjugorje’de bulunan otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Kahvaltı: Konaklayacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır (Tur ücretine dahildir)

ÖğleYemeği: Kotor’da serbest zaman (Tur ücretine dahil değildir)

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü şeklinde alınacaktır (Tur ücretine dahildir)

Para Birimleri: Arnavutluk Lek’i (1€ = 124 Lek), Karadağ’da €, Hırvatistan’da Kuna (1€ = 7,6Kuna)

Rota: İşkodra – Kotor (110 km), Kotor – Dubrovnik ( 93 km), Dubrovnik – Trebinje (35 km)

Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 260km

Otele Giriş Saati: Tahmini: 20:30


6.

Gün
6 gün programını görmek için tıklayınız

6.Gün - Medjugorje – Kravica – Pocitelj – Mostar – Saraybosna

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp bagajlarımızla beraber otelden ayrılıyoruz. İlk olarak bir doğa harikası olan tur programımıza dahil Kravica şelalelerine gidiyoruz. Buradaki serbest zamanın ardından Osmanlı’dan günümüze kalmış olan bir karargâh köyü olan Pocitelj’e ulaşıyoruz. Burada Osmanlı evleri, hamamı, camiyi ve eski Arnavut kaldırımı sokakları görüp Türk çaylarımızı ve Boşnak kahvelerimizi yudumladıktan sonra köyden ayrılıyoruz. Sıradaki durağımız bölgenin en önemli şehirlerinden biri olan, yakın tarihimizde gerçekleşen Bosna Savaşı sırasında Hırvat topçularının atışları ile yıkılmış sonrasında Türkiye Cumhuriyeti’nin de katkıları ile tekrar inşa edilmiş ve UNESCO dünya mirasları listesinde adı bulunan köprüsü ile meşhur, Osmanlı’dan kalma dar ve otantik sokaklarında sizleri bambaşka bir aleme götürecek olan Mostar’a geçiyoruz. Buradaki turumuz sırasında Mostar Köprüsü, Koski Mehmet Paşa Cami, Katolik katedrali, Türk konsolosluğu ve şehitlik göreceklerimizden bazılarıdır. Şanslı bir günümüzde isek köprüden şov amaçlı atlayan ama hikayesi eskilere dayanan gençleri de görebiliriz. Turumuzun ardından vereceğimiz serbest zaman sırasında Mostar’a özgü hediyelik eşyalardan alabilir, güzel bir yemek molası verebilirsiniz. Serbest zamanın ardından rehberimizin vereceği saatte ve yerde aracımız ile buluşup Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızla beraber yürüyerek şehrin merkezini keşfetmeye başlıyoruz. Yürüyerek yapacağımız turda şehrin simgesi olan sebil, Gazi Hüsrev Bey medresesi, Gazi Hüsrev Bey Camii, bedesten, saat kulesi, Baş Çarşı’nın birbirinden çeşitli dükkanları, İsa’nın Kalbi Kilisesi, sönmeyen ateş, Latin köprüsü, Fatih Camii göreceklerimizden sadece bazıları. Yürüyüş turumuzun ardından Bosna’ya özgü kafelerde Boşnak kahvesi içebilir, muhteşem Boşnak böreği ile kendinizden geçebilir veya şehrin Avrupai ve Osmanlı döneminden kalma sokaklarında kaybolarak şehri keşfedebilirsiniz. Turumuzun ardından şehir merkezinde akşam yemeği için Bosna’nın meşhur köftesi cevapi yiyoruz. (Konaklanacak otele göre yemek otelde de alınabilmektedir) Yemeğin ardından aracımızla otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Kahvaltı: Konaklayacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır (Tur ücretine dahildir)

Öğle Yemeği: Mostar’da serbest zaman (Tur ücretine dahil değildir)

Akşam Yemeği: Saraybosna Başçarşı’da meşhur Boşnak köftesi yiyeceğiz. 8’li Boşnak köftesi, salata, içecek (Tur ücretine dahildir) (Konaklanacak otele göre yemek otelde de alınabilmektedir)

ParaBirimleri: Bosna Hersek Konvertibıl Mark (1 € = 1.96 KM)

Rota: Trebinje–Mostar(116km),Mostar–Saraybosna(13km)

Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 290km

Otele Giriş Saati: Tahmini: 20:30


7.

Gün
7 gün programını görmek için tıklayınız

7.Gün - Saraybosna – Belgrad

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi yapıp bagajlarımızla beraber Belgrad’a doğru hareket ediyoruz. Bosna Hersek’in yaylaları, köyleri içerisinden devam eden keyifli bir yolculukla adına kitaplardan da aşina olduğumuz Drina Nehri üzerinde bulunan sınır kapısından geçerek programımızda bulunan bir diğer ülkeye de giriş yapmış oluyoruz. Bosna Hersek’in kıvrımlı yollarından sonra gördüklerimizin tam zıttı geniş ovaları, köyleri ve muazzam manzaralar seyrederek Belgrad’a ulaşıyoruz. Varışımızın ardından yapacağımız yürüyüş turu sırasında Knez Mihajlova caddesi, Kale Megdan, Fransa’ya saygı anıtı, İstanbul Kapı, Damat Ali Paşa Türbesi, panorama noktası, Viktor heykeli, Zindan kapı, Leopoldov kapı, saat kulesi ve surlar göreceklerimizden sadece bazıları. Yürüyüş turumuzun ardından Belgrad’ın hareketli sokaklarında dolaşabilir, rehberinizin önereceği dondurmacıda değişik dondurma lezzetlerinin tadına bakabilir veya çevreyi ve şehri seyrederek keyifli birer kahve içebilirsiniz. Turumuzun ardından aracımızla otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Kahvaltı: Konaklayacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır (Tur ücretine dahildir)

Öğle Yemeği: Zvornik şehri Luna Hotel&Restaurant’ta isteğe bağlı kuzu tandır, balık, köfte, çorba seçeneklerinden alabiliriz (Tur ücretine dahil değildir)

Akşam Yemeği: Otelde açıkbüfe veya set menü şeklinde alınacaktır (Tur ücretine dahildir)

Para Birimleri: Bosna Hersek Konvertibıl Mark (1 € = 1.96 KM), Sırbistan Dinar’ı (1€ = 118Dinar)

Rota: Saraybosna–Belgrad (294km)

Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 320km

Otele Giriş Saati: Tahmini: 20:30


8.

Gün
8 gün programını görmek için tıklayınız

8.Gün - Belgrad – Sofya

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi yapıp bagajlarımızla beraber Sofya’ya doğru hareket ediyoruz. Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya varışımızla beraber panoramik olarak yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. Bu tur sırasında Balkanların ikinci en büyük Ortodoks kilisesi olan Aleksander Nevski, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Arkeoloji Müzesi, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Banyabaşı Camii göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Panoramik turun ardından vereceğimiz serbest zaman sonrasında aracımızda buluşarak otelimize doğru hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek yemekli, limitli içecekli müzikli ve eğlenceli Bulgar Gecesi turumuza katılabilirler (45 Euro). Bulgar ezgileri ile hem yemeklerin keyfini çıkarıp hem de doyasıya eğlendikten sonra otelimize transfer ve geceleme.

Kahvaltı: Konaklayacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır (Tur ücretine dahildir)

Öğle Yemeği: Sofya’ya gelmeden önce yol üzeri İstanbul ya da İzmir Restoran’da alınacaktır (Turücretinedahildeğildir)

Akşam Yemeği: Serbest (Tur ücretine dahil değildir). Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Bulgar Gecesi Turuna katılabilirler. Bulgar Gecesi Turu kişi başı 45 euro. (Zengin fix menü ve 2 içki dahildir, menü meze ve et – tavuk ağırlıklıdır. Vejeteryan misafirlerimiz için alternatifler mevcuttur)

Para Birimleri: Sırbistan Dinar’ı (1€=118 Dinar), Bulgaristan Leva’sı (1€=1.96Leva)

Rota: Belgrad–Sofya(394km)

Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 430km

Otele Giriş Saati: Tahmini: 19:00


9.

Gün
9 gün programını görmek için tıklayınız

9.Gün - Sofya – Plovdiv (Filibe) – İzmir

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi yapıp bagajlarımızla beraber otelden ayrılıyoruz. Bulgaristan’dan ayrılmadan önce 2019 kültür başkenti seçilmiş Roma İmparatorluğundan, Osmanlı İmparatorluğundan ve Bulgar Krallığı döneminden kalma eserleri bir arada görebileceğimiz Plovdiv (Filibe) şehrini ziyaret ediyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turu ve serbest zamanın ardından rehberimizin vereceği saat ve yerde buluşarak Plovdiv’den ayrılıyoruz. Kapıkule sınır kapısına varıp buradaki pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından otobanı takiben İzmir’e dönüyoruz. İzmir’e varışımızda siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki turumuzda tekrar görüşmek dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

Kahvaltı: Konaklayacağımız otelde açık büfe olarak alınacaktır (Tur ücretine dahildir)

Öğle Yemeği: Plovdiv Çarşısında serbest zaman (Tur ücretine dahil değildir)

Akşam Yemeği: Türkiye sınırları içerisinde yol tesisinde alınacaktır (Tur ücretine dahil değildir).

Para Birimi: Bulgaristan Levası (1€=1,95Leva)Rota: Sofya–Plovdiv(146km),Plovdiv–İzmir(775)

Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 921 km


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#61
LOKASYON:
BALKAN
İPTAL POLİTİKASI:
Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması, otelin short a düşmesi veya belirli sebeplerle otelin rezervasyon kabul etmemesi ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, iktisadi ve idari krizler, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.
* Tüketici, hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde, ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.
* Tüketici, hizmetin-konaklamanın başlamasından 30(otuz)-15(onbeş) gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde toplam rezervasyon bedelinin 5 (otuzbeş)'ini, 15 (onbeş) -7 (yedi) gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde toplam rezervasyon bedelinin P (elli)'sini, 7 (yedi)günden daha az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.
* Tüketici, indirimli satış döneminde satın almış olduğu Erken Rezervasyon İndirimli Ürününü herhangi bir sebeple iptal ettirmek isterse,iptal sigortası yaptırmamış ise gezi bedelinin tamamını İZMİRLİ GEZİYOR'a ödemeyi kabul eder ve taahhüt eder.
* Tüketicinin, kendisi veya birinci derece akrabalarının 10 (on) günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, iptal/devir maddelerinin istisnasıdır.
* Tüketici, hizmetin başlamasına tam 7 (yedi) gün öncesine kadar rezervasyonunu istediği kişiye devredebilir. Devralan kişi, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketici, tüm İptal/devir taleplerini yazılı olarak hizmetin başlangıcından önce acenteye sunmakla yükümlüdür.
* Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete-konaklamaya iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 (yirmidört) saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.
* Acente gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıtlarını aldığı rezervasyonları hizmetin başlamasından önce kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet-konaklama sırasında acente hizmet kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip, tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.
* Tüketici; indirimli satış döneminde satın almış olduğu indirimli erken rezervasyon ürününde herhangi bir sebeple tarih değişikliği yaptırmak isterse, talepte bulunduğu tarihte geçerli olan liste fiyatları üzerinden indirimsiz rezervasyon değişikliği yapılacağını kabul eder.
* Tüketicinin, başladığı turu hizmetin kusurlu olduğundan bahisle terk etmesi halinde, turu terk ettiğini Seyahat Acentesi yetklisine ve konakladığı otele sebepleri ile birlikte yazılı olarak bildirmek zorundadır. Aksi halde tüketici turu terk etmiş sayılmaz ve hizmeti alıp kullanmış addolunur.
* Tüketicinin satın aldığı tur programını şikayet ettiği halde sonuna kadar kullanması, şikayetçi olduğu hususlar ile ilgili ikame hizmet ve bedel iadesi gibi tazminat haklarını ortadan kaldırır.

TARİH VE FİYATLAR

599

9 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Adım Adım Balkan Masalı ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.