• ISPARTA LAVANTA HASADI : Sizleri de; Isparta'nın Tarlalarında Lavanta Bahçesi, Türkiye’nin Maldivleri Salda Gölü ve Sagalassosluların en onurlu kenti, Romalıların dostu ve müttefiki olan ilk Pisidia kentini keşfetmeye bekleriz.
  • ISPARTA LAVANTA HASADI : Sizleri de; Isparta'nın Tarlalarında Lavanta Bahçesi, Türkiye’nin Maldivleri Salda Gölü ve Sagalassosluların en onurlu kenti, Romalıların dostu ve müttefiki olan ilk Pisidia kentini keşfetmeye bekleriz.
  • ISPARTA LAVANTA HASADI : Sizleri de; Isparta'nın Tarlalarında Lavanta Bahçesi, Türkiye’nin Maldivleri Salda Gölü ve Sagalassosluların en onurlu kenti, Romalıların dostu ve müttefiki olan ilk Pisidia kentini keşfetmeye bekleriz.
Sizleri de; Isparta'nın Tarlalarında Lavanta Bahçesi, Türkiye’nin Maldivleri Salda Gölü ve Sagalassosluların en onurlu kenti, Romalıların dostu ve müttefiki olan ilk Pisidia kentini keşfetmeye bekleriz.

ISPARTA LAVANTA HASADI TURU:

Sizleri de; Isparta'nın Tarlalarında Lavanta Bahçesi, Türkiye’nin Maldivleri Salda Gölü ve Sagalassosluların en onurlu kenti, Romalıların dostu ve müttefiki olan ilk Pisidia kentini keşfetmeye bekleriz. Üstelik Ulaşım, Rehberlik, Sigorta Dahil Kişi Başı 3.770 TL.

Rezervasyon ve Bilgi: 0533 230 31 36

Tarihler:

27-28 Temmuz 2024

Turlarımızı https://www.izmirligeziyor.com/ web sayfamızdan inceleyebilir, online rezervasyon yapabilir veya satın alabilirsiniz.

#izmirligeziyor #ısparta #lavantahasadı


TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
1. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah 06:00'da önceden belirlenen noktalardan (F.Altay, Üçyol, Şirinyer Nato, Bornova E.Ü.Hast. Acil önü, Karşıyaka Anıt, Bostanlı İskele) misafirlerimizi aldıktan sonra turumuza başlıyoruz. Yol üzerinde uygun bir tesiste kahvaltı molası veriyoruz. Sonrasında Burdur'un Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen, bembeyaz kumları, turkuaz rengi sularıyla büyüleyen, mavi ve yeşilin iç içe olduğu bu gölün en önemli özelliği dünyada Mars’ın yüzey özelliklerini taşıyan iki yerden birisi olması. Yapılan araştırmalara göre Salda Gölü’nde bulunan yüksek magnezyum içerikli beyaz kayaçlar Mars’ta da bulunuyor ve bu durum göldeki benzer koşulların bir zamanlar bu gezegende de hakim olduğunu kanıtlıyor.

Diğer bir deyişle; 185 metre derinliği ile Türkiye’mizin de en derin gölü olan Salda Gölü bize sadece Maldivler’e değil, Mars’a gitmişiz hissini de veriyor. Burada yaşayacağımız keyifli anlar sonrası lavanta tarlaları ile ün salmış Torosların eteğinde, yüksek bir tepeye kurulmuş olan Kuyucak Köyü'ne varıyoruz. Köyde uygun bir tesiste kahvaltımızı yaptıktan sonra, büyüleyici doğal güzelliğe sahip Lavanta bahçelerinde fotoğraf molası veriyoruz. Mis kokulu keyiften sonraki durağımız olan Isparta Merkeze geçiyoruz ve burada serbest zaman veriyoruz. Gezimiz sonrasında otelimize geçiyoruz.


2.

Gün
2. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra aracımıza binerek Ağlasun İlçesi üzerinden, Roma dönemi yapılarıyla göz dolduran, Sagalassosluların en onurlu kenti, Romalıların dostu ve müttefiki olan ilk Pisidia kenti Sagalassos Antik Kenti'ne gidiyoruz. Antik Yunan Tiyatrosu, suyu hala akmakta olan Antoninler Çeşmesi, Neon Kütüphanesi, Agora, Roma Hamamı, Marcellom (Gıda Pazarı) ve Meclis Binası'nı geziyoruz. Burda geçirdiğimiz tarih dolu anların ardından Eğirdir Gölü’ne gidiyoruz. Türkiye’nin ikinci en büyük tatlı su gölü. Doğal içme suyu havzası olmasının yanı sıra biyolojik çeşitlilik değerleri bakımından uluslararası öneme sahip bir sulak alan.

Avrupa’da 514, Türkiye’de ise 454 farklı kuş türü bulunurken, Türkiye’de bulunan kuş türlerinin 225’i Eğirdir Gölü ve çevresinde barınıyor. Eğirdir Gölü ev sahipliği yaptığı türlerin yanında balıkçılık, tarım (özellikle elma üretimi), içme suyu temini gibi kullanım değerleri ile çevresine hayat veriyor. Göldeki balık çeşitlerinden kerevit ve sudak türlerinin neredeyse tamamı yurtdışına ihraç ediliyor. Bununla birlikte bölgedeki elma üretimi Türkiye’nin toplam üretiminin yaklaşık yüzde 20’sini oluşturuyor.

Buradaki gezimizin ardından İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece saatlerinde İzmir’e ulaşıyor ve siz değerli misafirlerimizde bir başka İZMİRLİ GEZİYOR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


DAHİL OLANLAR:
* Otelde 1 Gece Konaklama,
* Otelde Alınacak 1 Akşam Yemeği + 1 Kahvaltı,
* Programda Belirtilen Tüm Turlar ve Geziler,
* Rehberlik,
* Zorunlu Seyahat Sigortası,
* Ulaşım.


HARİÇ OLANLAR:
* İlk Gün Kahvaltısı,
* Öğle Yemekleri,
* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,
* Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler,
* Kişisel Harcamalar,
* Otelde Alınacak İçecek ve Ekstra Harcamalar.


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#100
LOKASYON:
Isparta
BULUŞMA:
F.ALTAY PAMUKKALE
ÜÇYOL PAMUKKALE
ŞİRİNYER NATO KARŞISI
BORNOVA EGE ÜNİV. HAST. ACİL GİRİŞİ
KARŞIYAKA ANIT
BOSTANLI İSKELE TRAMVAY DURAĞI
İPTAL POLİTİKASI:
Turun gerçekleşeceği tarihten minimum 5 iş günü öncesinde bilgi vererek tur tarihinizi erteleyebilirsiniz. Turun gerçekleşeceği tarihten minimum 7 iş günü öncesinde bilgi vererek tur ücretinizi iade alabilirsiniz. Uçaklı ve yurtdışı tur programlarında minimim 30 iş günü öncesinde bilgi vererek tur ücretinizi iade alabilirsiniz. Tur ücret iadeleri misafire ödendiği biçimde iade edilir. Kredi kartı ödemelerinde komisyon ücretleri kesilerek kalan tutar iade edilecektir. Farklı soru ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.

TARİH VE FİYATLAR

3.770TL

2 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

ISPARTA LAVANTA HASADI ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.