• KAPADOKYA TURU: Ihlara Vadisi, Narlıgöl, Ürgüp, Göreme, Paşabağları, Uçhisar Kalesi, Asmalı Konak, Yeraltı Şehri, Güvercinlik Vadisi’ne gidiyoruz. Sizleri de bekleriz.
  • KAPADOKYA TURU: Ihlara Vadisi, Narlıgöl, Ürgüp, Göreme, Paşabağları, Uçhisar Kalesi, Asmalı Konak, Yeraltı Şehri, Güvercinlik Vadisi’ne gidiyoruz. Sizleri de bekleriz.
  • KAPADOKYA TURU: Ihlara Vadisi, Narlıgöl, Ürgüp, Göreme, Paşabağları, Uçhisar Kalesi, Asmalı Konak, Yeraltı Şehri, Güvercinlik Vadisi’ne gidiyoruz. Sizleri de bekleriz.
Ihlara Vadisi, Narlıgöl, Ürgüp, Göreme, Paşabağları, Uçhisar Kalesi, Asmalı Konak, Yeraltı Şehri, Güvercinlik Vadisi’ne gidiyoruz. Sizleri de bekleriz.

Ihlara Vadisi, Narlıgöl, Ürgüp, Göreme, Paşabağları, Uçhisar Kalesi, Asmalı Konak, Yeraltı Şehri, Güvercinlik Vadisi’ne gidiyoruz. Sizleri de bekleriz.

Üstelik; Ulaşım, Rehberlik, Sigorta, 2 Gece Otel Konaklama Dahil Kişi Başı 6.400 TL

Tarihler:
21-23 Haziran 2024

Rezervasyon ve Bilgi: 0533 230 31 36 - 0232 484 31 36

Turlarımızı https://www.izmirligeziyor.com/ web sayfamızdan inceleyebilir, online rezervasyon yapabilir veya satın alabilirsiniz.

#izmirligeziyor #kapadokya


TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
1 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah saatlerinde Aksaray Ağaçlı Tesisleri'nde vereceğimiz kahvaltı molası (ekstra ) sonrası Melendiz Çayı’nın oluşturduğu Ihlara Vadisinde keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Kapadokya bölgesini bu harika oluşumunda geçireceğimiz keyifli zaman sonrası, Tektonik bir göl oluşumu olan ve yukarıdan görüntüsü Kalp Şeklini andıran Narlıgöl’de fotoğraf molası veriyor ve Kapadokya’nın altını adeta bir metro ağı gibi saran yeraltı şehirleri olarak bilinen yaşam alanlarından “Kaymaklı Yeraltı Şehri”ni ziyaret ediyoruz. Ardından “Güvercinlik Vadisi” ve muhtelif dönemlerde savunma amaçlı olarak kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulmasıyla Hitit Dönemi ile Ms.9.yy arasında ortaya çıkmış, bölgenin en güzel seyir imkanı veren, en yüksek yerleşim yeri olan Uçhisar Kalesi’ni panoramik olarak görerek fotoğraflıyoruz.

Bölgenin günlük yaşamı üzerinde eskiden beri büyük etkisi olan taşlar hakkında bilgi almak ve dileyen misafirlerimizin bu taşlardan üretilen süs eşyalarını satın alabilecekleri Onyx ve Turkuaz Taş İmalathaneleri sıradaki ziyaret durağımız.

Öğle yemeği sonrası (ekstra) O Ağacın Altına gidiyoruz. “Göreme” ve çevresindeki vadileri, kahve veya çayımızı yudumlarken panaromik olarak seyir ve fotoğraflama imkanı buluyoruz. Kapadokya Bölgesinin içerisinde gizli kalmış bir vadiye ve bu vadide yaşanan hikayeye tanık olmak üzere AŞIKLAR VADİSİ’ne geçiyoruz. Bugünkü programımızı tamamladıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.


2.

Gün
2 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Hristiyanlık tarihi açısından çok önemli olan, ilk manastırların ortaya çıktığı onlarca mağara kiliseleri görebileceğimiz Kapadokya’nın kalbinde yer alan “Göreme Açık Hava Müzesi”ni ziyaret ediyoruz. Bölgenin sembolü haline gelmiş Ürgüp’teki Üç güzeller olarak bilinen meşhur peri bacalarında kısa bir mola veriyoruz. Ardından iz bırakmış yerli televizyon dizilerimizden “Asmalı Konak”ın çevrildiği mekanı ve yakınındaki bölge ürünlerinin tadım ve satışının yapıldığı Turasan ziyareti ile turumuza devam ediyoruz. Ardından Zelve civarındaki en görkemli peribacalarının bulunduğu “Paşabağı” (Keşişler Vadisi) ve yabancı turistlerin “Hayalgücü Vadisi” olarak isimlendirdiği, göreceğimiz her bir taşın hayalimizde bir görüntüyle eşleştiği Develi Vadi’yi (Dervent Vadisi) ziyaret ediyoruz. Uygun bir tesiste alacağımız öğle yemeğimizin (ekstra) ardından Kızılırmak üzerinden geçerek, Çömlekçiliğin tarihi merkezi olarak kabul edilen ve Hititlilerden beri üretim yapılan

“Avanos” sıradaki durağımız. Burada Kızılırmak kenarında kısa bir mola veriyoruz, ardından bir Çömlek Atölyesini ziyaret ederek Kızılırmak'ın çamurundan yapılan çanak-çömleklere dair bilgi alıyor ve alışveriş imkanı buluyoruz. Günün son durağı; Kapadokya’nın sütle kavrulan ünlü kabak çekirdeğini de satın alma imkanı bulacağımız, Kuru yemiş dükkanı olacak. Otelimizde alacağımız akşam yemeğimizin ardından arzu eden misafirlerimizle; folklor ekibi ve dansözün muhteşem şovlarını izleme imkanı bulacağımız çok keyifli bir organizasyon olan “Türk Gecesi” ne katılıyoruz (Limitsiz yerli alkol ve alkolsüz içecek, Çerez, meyve ve meze). Akşam yemeği ve konaklama Otelimizde.


3.

Gün
3 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Kapadokya’dan ayrılarak, Konya'da Mevlana'yı ziyaret ediyoruz. Buradaki

zamanımızın ardından aracımızdaki yerlerimizi alıyor İzmir’e dönüş yolcuğumuza başlıyoruz. Gece geç saatlerde İzmir'e varıyor ve bir başka keyifli organizasyonumuzda buluşmak üzere siz misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.


DAHİL OLANLAR:
* Otelde 2 Gece Konaklama,
* Otelde alınacak 2 Akşam Yemeği + 2 Kahvaltı,
* Rehberlik,
* Zorunlu Seyahat Sigortası,
* Ulaşım.


HARİÇ OLANLAR:
* İlk Gün Kahvaltısı,
* Öğle Yemekleri,
* Türk Gecesi,
* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri(Müzekart geçerli),
* Balon Ücreti,
* Atv Ücreti,
* Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler,
* Kişisel Harcamalar,
* Otelde Alınacak İçecek ve Ekstra Harcamalar.


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#78
LOKASYON:
Kapadokya
BULUŞMA:
F.ALTAY PAMUKKALE
ÜÇYOL PAMUKKALE
ŞİRİNYER NATO KARŞISI
BORNOVA EGE ÜNİV. HAST. ACİL GİRİŞİ
KARŞIYAKA ANIT
BOSTANLI İSKELE TRAMVAY DURAĞI
İPTAL POLİTİKASI:
Turun gerçekleşeceği tarihten minimum 5 iş günü öncesinde bilgi vererek tur tarihinizi erteleyebilirsiniz. Turun gerçekleşeceği tarihten minimum 7 iş günü öncesinde bilgi vererek tur ücretinizi iade alabilirsiniz. Uçaklı ve yurtdışı tur programlarında minimim 30 iş günü öncesinde bilgi vererek tur ücretinizi iade alabilirsiniz. Tur ücret iadeleri misafire ödendiği biçimde iade edilir. Kredi kartı ödemelerinde komisyon ücretleri kesilerek kalan tutar iade edilecektir. Farklı soru ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.

TARİH VE FİYATLAR

6.400TL

3 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

KAPADOKYA TURU ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.