KAZDAĞLARI-CUNDA-AŞIKLAR ŞELALESİ

  • KAZDAĞLARI-CUNDA-AŞIKLAR ŞELALESİ: Dünyanın oksijen oranı en yüksek olan Kazdağları'na herkesi bekleriz.
  • KAZDAĞLARI-CUNDA-AŞIKLAR ŞELALESİ: Dünyanın oksijen oranı en yüksek olan Kazdağları'na herkesi bekleriz.
  • KAZDAĞLARI-CUNDA-AŞIKLAR ŞELALESİ: Dünyanın oksijen oranı en yüksek olan Kazdağları'na herkesi bekleriz.
Dünyanın oksijen oranı en yüksek olan Kazdağları'na herkesi bekleriz.

KAZDAĞLARI-CUNDA ADASI-AŞIKLAR ŞELALESİ TURU

 Üstelik Ulaşım, Rehberlik, Sigorta ve Kazdağları Milli Park Giriş ve Minibüs Ücreti Dahil

Kişi Başı 1.190 TL.


Rezervasyon ve Bilgi: 0533 230 31 36 - 0232 484 31 36

Tur Tarihleri:
21 Temmuz 2024


Tur Programı: Sabah 06:30'da F.Altay, Üçyol, ŞirinyerNato, Bornova E.Ü.Hast. Acil önü, Karşıyaka Anıt, Bostanlı İskele olmak üzere, önceden belirlenen noktalardan misafirlerimizi aldıktan sonra, sol yanımıza Ege Denizi mavisini alarak Batı Anadolu kıyılarının eşsiz manzaralarına doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Güzergahımız üzerindeki bir unlu mamüllerde kahvaltımızı yapıp, Yemyeşil bir doğa, yaşlı çınar ağaçları, irili ufaklı mağaralar, küçük şelaleler, keyifli yürüyüş yolları, etkileyici manzara ile doğayla buluşmak için Dikili İlçesine bağlı Nebiler Köyü'nde bulunan Âşıklar Şelalesi'ne geliyoruz. Bir rivayete göre, peri padişahının kızı Sümeyra, civar köylerden Yörük Ali’ye gönlünü kaptırır. Yörük Ali de Sümeyra’ya. Ne var ki peri padişahı kızını bir ölümlüye vermek istemez ve bu aşka izin vermez. İki aşık çaresiz kalır. Nebiler vadisindeki koca çınarın altında her gün gizlice buluşur, hasret giderirler. Sonra da birbirlerine sarılır saatlerce ağlaşırlar. Bunu öğrenen peri padişahı bu aşka son vermek için askerleri ile birlikte aşıkların peşine düşer. Amacı Yörük Ali’yi öldürmektir. Tam onları yakalamak üzereyken koca çınar yarılır ve aşıkları içine alır. Bu mucize karşısında peri padişahı insafa gelir. Ancak aşıklar aşklarının sonsuza kadar sürmesi için tanrıya dua ederler. Tanrı da onları kayalıklardan akan bir şelaleye çevirir. Aşkları sonsuza kadar sürer. Bu muhteşem ortamda doğayla baş başa kalıp, anılarımızı ölümsüzleştirmek için fotoğraflarımızı da çekildikten sonra buradan ayrılıyor ve manzara keyfimize rehberimizin bilgilendirmeleri ile devam ediyoruz. HasanboğulduGöleti ve Sutüven Şelalesini görmek üzere dünyanın en temiz ikinci havasına sahip olan Kaz Dağları eteğinde kurulu olan Zeytinli Köyü'ne varmadan önce öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Tarih boyunca birçok efsaneye ve mitolojik öyküye ev sahipliği yapmış olan bu dağlara tırmanmak üzere aracımızdan ayrılarak, bizler için tahsis edilmiş minibüslerimiz ile kısa bir yolculuğun ardından Kaz dağları Milli parkına ulaşıyoruz. Hasan ile Emine‘nin hüzünlü aşk hikayesine tanıklık eden bu muhteşem tabiatın derinliklerine doğru yaptığımız küçük bir yürüyüşün ardından öncelikle HasanboğulduGöleti’ne varıyoruz ve verilen fotoğraf molası ardından Sutüven Şelalesi’ni de gördükten sonra tekrar minibüslerimize binerek Zeytinli Köyü’ne geliyor ve aracımıza binerek Cunda'ya doğru yola çıkıyoruz. Kuzey Ege'nin güzelliklerini görerek geçirdiğimiz yolculuğun ardından Deniz kenarında Ada’nın en meşhur tarihi mekanlarından biri olan ve adeta adanın simgesi olan Taşkahve‘de çaylarımızı yudumluyor, dondurmalarımızı yiyor, Cunda Adası’nı içimize sindirdikten sonra buradaki serbest zamanımızın ardından geçirdiğimiz keyifli anlar sonrası gezimiz sonrasında dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz kısa molaların ardından İzmir’e varıyor ve bir daha ki İzmirli Geziyor organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

DAHİL OLANLAR:
* Ulaşım
* Rehberlik
* Sigorta

HARİÇ OLANLAR:
* Kahvaltı (Dışarıdan yiyecek getirilmemesi rica olunur)
* Öğle Yemeği
* Kazdağları Milli Park Giriş ve Minibüs Ücreti (100 TL)
* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
* Kişisel Harcamalar

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#2
LOKASYON:
Ege - Marmara (İzmir çıkışlı)
ULAŞIM
Minibüs, Van   
BULUŞMA:
F.ALTAY PAMUKKALE
ÜÇYOL PAMUKKALE
ŞİRİNYER NATO KARŞISI
BORNOVA EGE ÜNİV. HAST. ACİL GİRİŞİ
KARŞIYAKA ANIT
BOSTANLI İSKELE TRAMVAY DURAĞI
İPTAL POLİTİKASI:
Turun gerçekleşeceği tarihten minimum 5 iş günü öncesinde bilgi vererek tur tarihinizi erteleyebilirsiniz. Turun gerçekleşeceği tarihten minimum 7 iş günü öncesinde bilgi vererek tur ücretinizi iade alabilirsiniz. Uçaklı ve yurtdışı tur programlarında minimim 30 iş günü öncesinde bilgi vererek tur ücretinizi iade alabilirsiniz. Tur ücret iadeleri misafire ödendiği biçimde iade edilir. Kredi kartı ödemelerinde komisyon ücretleri kesilerek kalan tutar iade edilecektir. Farklı soru ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.

TARİH VE FİYATLAR

1.190TL

1 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

KAZDAĞLARI-CUNDA-AŞIKLAR ŞELALESİ ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.