• PAMUKKALE - BULDAN: Türkiye'nin dünya çapında tanınan, adını pamuk gibi bembeyaz travertenlerden alan Pamukkale'ye, Helenistik dönemden beri güçlü uygarlıklara ev sahipliği yapan Hierapolis Antik Kenti'ne ve renkli mimarisiyle, hala içerisinde çalışan tezgahlarıyla meşhur Buldan'a gidiyoruz.
  • PAMUKKALE - BULDAN: Türkiye'nin dünya çapında tanınan, adını pamuk gibi bembeyaz travertenlerden alan Pamukkale'ye, Helenistik dönemden beri güçlü uygarlıklara ev sahipliği yapan Hierapolis Antik Kenti'ne ve renkli mimarisiyle, hala içerisinde çalışan tezgahlarıyla meşhur Buldan'a gidiyoruz.
  • PAMUKKALE - BULDAN: Türkiye'nin dünya çapında tanınan, adını pamuk gibi bembeyaz travertenlerden alan Pamukkale'ye, Helenistik dönemden beri güçlü uygarlıklara ev sahipliği yapan Hierapolis Antik Kenti'ne ve renkli mimarisiyle, hala içerisinde çalışan tezgahlarıyla meşhur Buldan'a gidiyoruz.
Türkiye'nin dünya çapında tanınan, adını pamuk gibi bembeyaz travertenlerden alan Pamukkale'ye, Helenistik dönemden beri güçlü uygarlıklara ev sahipliği yapan Hierapolis Antik Kenti'ne ve renkli mimarisiyle, hala içerisinde çalışan tezgahlarıyla meşhur Buldan'a gidiyoruz.

PAMUKKALE - HİERAPOLİS ANTİK KENTİ - BULDAN TURU

Ulaşım, Rehberlik, Sigorta Dahil

1.050 TL.

TARİH: 
20 TEMMUZ 2024

Rezervasyon ve Bilgi: 0533 230 31 36 - 0232 484 31 36Tur Programı:
Sabah 06:30'da önceden belirlenen noktalardan (Bostanlı İskele, Karşıyaka Anıt, Bornova E.Ü.H acil önü, Şirinyer Nato, Üçyol, F.Altay) olmak üzere önceden belirlenen noktalarda misafirlerimizi karşıladıktan sonra her yanından bereket fışkıran antik Menderes deltasına doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yol üzerinde unlu mamüllerde vereceğimiz kahvaltı molası sonrası bulunduğu coğrafyanın nimetlerinden en fazla yararlanan noktalardan birinde konumlanan ve halkının yüzyıllardır dokumacılıkla uğraştığı Buldan ilçesi’ne doğru ilerliyoruz. M.Ö 2000li yıllara dayanan geçmişinin yanında, özellikle; Osmanlı sultanlarının dahi üzerinde taşıdığı dünyaca ünlü ‘Buldan Bezi’nden giysileri ile anılan Buldan sokaklarındaki turumuz başlıyor. Osmanlı Mimarisinin özelliklerini oldukça güzel yansıtan Buldan evlerinin alt kısımları genelde dokuma işleri yapmak üzere tasarlanmış. Bazılarının içlerinden hala tıkır tıkır sesler geliyor. Yöreye özgü ürünleri satın alabileceğiniz Buldan çarşısındaki serbest zamanımızın ardından aracımıza geri dönüyor ve ‘beyaz cennet’ Pamukkale’ye doğru yola çıkıyoruz. UNESCO tarafından belirlenen Dünya Miras Listesi'nde yer almakta olan Pamukkale Travertenleri'ne giriş yapıyoruz. Bu alanda,35 °C den 100 °C ye kadar olan sıcaklık aralıklarında 17 adet kaynaktan çıkan termal su, bir kanal ile traverten başına gelmekte ve buradan kısmi çökelmenin olduğu traverten katlarına dökülmekte ve ortalama 240-300 m. yol kat etmektedir. Ülkemizdeki en güzel günbatımlarından birine travertenlerin yamacında tanık olduktan sonra İzmir’e geri dönmek üzere aracımıza biniyor ve yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz kısa molaların ardından bir dahaki İzmirli Geziyor organizasyonumuzda görüşmek dileğiyle keyifli bir turun daha sonuna geliyoruz.

Not: Kayıt için mutlaka (0533 230 31 36) aramanız gerekmektedir.

Kalkış saatleri ve Rehber İrtibat Bilgisi bir gün öncesinden tarafınıza bildirilecektir.


Tur Notları:

* İzmirli Geziyor; hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar,
* Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan İzmirli Geziyor sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
* 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
* Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
* Sınır kapılarında, havaalanlarında, araç geçişlerinde ve gemi seferlerinde belirli dönemlerde oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından İzmirli Geziyor sorumlu değildir.
* Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.
*Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte katılmak kaydı ile geçerlidir,
*Turlarımız, Turumuza Kayıt Yaptıran Kişi Sayısına Göre; 18-29 Kişi Arası Katılımlarda Küçük araçlarımız ile 30 Kişi Üzeri Katılımlarda ise Otobüslerimiz ile Yapılacaktır.
* Acenta zorunlu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan İzmirli Geziyor sorumlu tutulamaz.
* Rehber Gerekli gördüğünde program üzerinde değişiklik yapabilir.
* Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar.
* Yanınızda Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi ve Ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz.
* Acentamız gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.
* Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluk sahibine aittir.
* Tüketici seyahat edeceği aracın tabi olduğu yasa ve teamüllere uymakla mükelleftir.
* Tüketici, rehber, tesis, acente ve ulaşım aracı yetkililerinin satın alınan hizmetle bildirdiği kurallara uyacağını, 3.kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, aksi takdirde hizmeti haklı nedenle
alamayacağını ve iade hakkının bulunmadığını kabul eder.
* Tüketici, ifa edilen hizmetin kusurlu olduğundan bahisle terk etmesi halinde, turu terk ettiği Acente Yetkilisine ve konakladığı otele sebepleri ile birlikte yazılı olarak bildirmek zorundadır. Aksi halde tüketici turu terk etmiş sayılmaz ve hizmeti alıp kullanmış addolunur.
* Tüketici sözleşme konusu ürünün hizmetin nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile ifaya ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
* Kolluk kuvvetleri müdahalesi, trafik, yoğunluk, sis gibi öngörülemeyen nedenlerle gezi noktaları ve kayak merkezi gibi noktaların ziyaret süreleri değişebilir/iptal edilebilir. Bu gibi durumlarda acentamızın bir yaptırım veya iade hakkı bulunmamaktadır.
* Mazot fiyatı değişikliklerinde ücrette değişiklik yapılabilir.
DAHİL OLANLAR:
* Ulaşım
* Rehberlik
* Sigorta

HARİÇ OLANLAR:
* Kahvaltı (Dışarıdan yiyecek getirilmemesi rica olunur)
* Öğle yemeği
* Müze ve Ören Yeri Girişleri (müzekart geçerli)
* Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler
* Kişisel Harcamalar

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#3
LOKASYON:
Ege (İzmir çıkışlı)
ULAŞIM
Minibüs, Van   
BULUŞMA:
F.ALTAY PAMUKKALE
ÜÇYOL PAMUKKALE
ŞİRİNYER NATO KARŞISI
BORNOVA EGE ÜNİV. HAST. ACİL GİRİŞİ
KARŞIYAKA ANIT
BOSTANLI İSKELE TRAMVAY DURAĞI
İPTAL POLİTİKASI:
Turun gerçekleşeceği tarihten minimum 5 iş günü öncesinde bilgi vererek tur tarihinizi erteleyebilirsiniz. Turun gerçekleşeceği tarihten minimum 7 iş günü öncesinde bilgi vererek tur ücretinizi iade alabilirsiniz. Uçaklı ve yurtdışı tur programlarında minimim 30 iş günü öncesinde bilgi vererek tur ücretinizi iade alabilirsiniz. Tur ücret iadeleri misafire ödendiği biçimde iade edilir. Kredi kartı ödemelerinde komisyon ücretleri kesilerek kalan tutar iade edilecektir. Farklı soru ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.

TARİH VE FİYATLAR

950TL

1 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

PAMUKKALE - BULDAN ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.