• SAKIZ ADASI TURU: ŞEHİR MERKEZİ, KUZEY ADA VE GÜNEY ADA TURU Dahil 195 EURO
  • SAKIZ ADASI TURU: ŞEHİR MERKEZİ, KUZEY ADA VE GÜNEY ADA TURU Dahil 195 EURO
  • SAKIZ ADASI TURU: ŞEHİR MERKEZİ, KUZEY ADA VE GÜNEY ADA TURU Dahil 195 EURO
ŞEHİR MERKEZİ, KUZEY ADA VE GÜNEY ADA TURU Dahil 195 EURO

SAKIZ ADASI TURU

(2 Gün - 1 Gece)

15 Haziran-15 Eylül 2024 Arası

Her Hafta Sonu Kesin Çıkışlı

ŞEHİR MERKEZİ, KUZEY ADA VE GÜNEY ADA TURU Dahil 195 EURO


TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
1 gün programını görmek için tıklayınız

1. Gün: ŞEHİR MERKEZİ ve KUZEY ADA TURU

Cumartesi sabah, saat 08:00 de Çeşme gümrük limanı girişindeki check-in ofisinde buluşuyoruz. Pasaport kontrolünün ardından 09:20 de Ege’nin maviliklerinde keyifli yolculuğumuz başlıyor. Sakız Adası limanına vardığımızda Rehberimizle buluşup, Ege’nin gizli hazinesi Sakız Adası’nı keşfe başlıyoruz. Rehberimiz ile birlikte APLOTERYA adı verilen Sakız adası çarşısını, Sultan Abdulmecit tarafından yaptırtılan MECİDİYE Camii’yi, Sakız adasının en büyük ve en işlek meydanı olan VOUNAKİ MEYDANI’nı geride bıraktıktan sonra BİZANS döneminde inşaa edilmiş fakat daha sonra sırasıyla CENEVIZ ve OSMANLI dönemlerinde de adanın yönetim merkezi olmuş SAKIZ KALESİ’ni ve içerisindeki OSMANLI eserlerini ziyaret edip Kuzey Ada turumuza başlıyoruz. İlk durağımız her platformda adanın en önemli sembollerinden biri olarak karşımıza çıkan deniz kenarındaki 4 adet yel değirmeni (TABAKİKA). Tarihi yel değirmenlerinin görevi bölgeye de adını vermiş olan deri işleyici tabakhanelere (tabakika) su çekmekti. Son yıllarda belediyenin katkılarıyla restore edilerek adaya gelen tüm turistlerin görmeden dönmediği bir anı noktası haline geldi. Buradaki fotoğraf molamızın ardından turumuza devam ediyoruz. Ardından öğlen yemeği molamızı vereceğimiz adanın en şirin balıkçı köyü LANGADA. Deniz kenarındaki klasik Yunan tavernalarında (lokanta) geleneksel mezeler ve yunan mutfağının klasikleşmiş yemeklerinin yanı sıra en taze deniz ürünlerinin de tadına bakma fırsatınız olacak. Sonrasında adanın sembol noktalarından biri olan ve Damla Sakızının hikayesinin bu Azizle başladığı rivayet edilen deniz üzerindeki AGİOS İSİDOROS kilisesinde fotoğraf molası veriyoruz Keyifli bir günün sonunda otelimize yerleşiyoruz.


2.

Gün
2 gün programını görmek için tıklayınız

2. Gün: GÜNEY ADA TURU

Otelde alacağımız kahvaltının ardından aracımızdaki yerimizi alıyor ve dünya üzerinde DAMLA SAKIZI’nın üretimini tekelinde bulunduran MASTIHAHORIA adı verilen adanın güneyindeki köylere doğru turumuza başlıyoruz. Turumuzda ilk durağımız yüzlerce yıldır el yapımı seramikleriyle meşhur ARMOLİA köyü ve meşhur seramik atölyelerinden birini ziyaret etmek için küçük bir mola. Bir sonraki durağımız Sakız Adası’ndaki bir çok ortaçağdan kalma kale-köy arasında mimari yapısını günümüze kadar en güzel korumuş olan MESTA. Bizleri inşa edildiği dönem 13. Yüzyıla zamanda bir yolculuğa çıkarıyor. Labirent gibi ara sokaklarından ilerleyerek köyün merkezindeki meydanına ulaşıyor ve kahve molası veriyoruz. Taksiarchis kilisesini ziyaretin ardından köyden ayrılıyoruz. Sıradaki köyümüz evlerin üzerindeki geometrik şekilleriyle dünyada eşi bulunmayan PYRGİ. Ksista adı verilen ve Cenevizlilerden günümüze yüzyıllardır uygulanan bu teknik hakkında detaylı bilgileri rehberimiz bize aktarıyor. Ardından öğlen yemeği için deniz kenarında bir tavernaya gidiyoruz. Burada misafirlerimiz çeşitli deniz ürünleri ve mezelerden oluşan menüden istediklerini seçebilirler. Tur dönüşü Sakız adası limanından güzel hatıralarla ayrılıp İzmir’e varıyoruz. Bir daha ki İzmirli Geziyor Organizasyonlarında görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.


DAHİL OLANLAR:
* Çeşme-Sakız-Çeşme Feribot bileti
* Seçilen Otelde 1 Gece Konaklama
* Oteldeki kahvaltı
* Şehir merkezi Turu
* Kuzey ada turu
* Güney Ada turu
*Tüm transferler
*Acenta refakati ve Türkçe rehberlik hizmetleri


HARİÇ OLANLAR:
* İlk Gün Kahvaltı
* Öğle Yemekleri
* Akşam Yemekli Taverna Gecesi
* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
* Vize Bedeli (Yeşil pasaport ve Schengen vizesi olmayanlar için)
* Yurt Dışı Çıkış Harcı
* Sigorta
* Otel Konaklama Vergisi (oda başı gecelik)


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#109
LOKASYON:
SAKIZ ADASI
İPTAL POLİTİKASI:
Rezervasyonunuza ek İptal İade Güvence Paketi satın alarak 24 saat öncesine kadar rezervasyon iptali yapabilir ve ücretinizi kesintisiz iade alabilirsiniz. İadeniz ödeme yaptığınız biçimde gerçekleşir. İptal iade güvence paket bedeli iade edilemez.

TARİH VE FİYATLAR

195

2 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

SAKIZ ADASI TURU ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.