Uçaklı Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu

ERKEN REZERVASYON
  • Uçaklı Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu: Sis denizi içerisindeki ve bulutların üzerindeki yeşil cennet Karadeniz Yaylaları ve Gürcistan’ın Batum şehrini gezeceğimiz heyecan verici bir yolculuk sizleri bekliyor.
  • Uçaklı Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu: Sis denizi içerisindeki ve bulutların üzerindeki yeşil cennet Karadeniz Yaylaları ve Gürcistan’ın Batum şehrini gezeceğimiz heyecan verici bir yolculuk sizleri bekliyor.
  • Uçaklı Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu: Sis denizi içerisindeki ve bulutların üzerindeki yeşil cennet Karadeniz Yaylaları ve Gürcistan’ın Batum şehrini gezeceğimiz heyecan verici bir yolculuk sizleri bekliyor.
Sis denizi içerisindeki ve bulutların üzerindeki yeşil cennet Karadeniz Yaylaları ve Gürcistan’ın Batum şehrini gezeceğimiz heyecan verici bir yolculuk sizleri bekliyor.

Uçaklı Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu

4 GÜN / 3 GECE ( 1 Gece Batum Konaklamalı )

28 Haziran- 01 Temmuz 2024

Trabzon - Rize - Artvin - Batum

Sis denizi içerisindeki ve bulutların üzerindeki yeşil cennet Karadeniz Yaylaları ve Gürcistan’ın Batum şehrini gezeceğimiz heyecan verici bir yolculuk sizleri bekliyor. Üstelik Rehberlik, Uçak Bileti, Ulaşım, Sigorta, 3 Gece KonaklamaDahil Kişi Başı 12.850 TL

Turlarımızı https://www.izmirligeziyor.com/ web sayfamızdan inceleyebilir, online rezervasyon yapabilir veya satın alabilirsiniz.

Rezervasyon ve Bilgi: 0533 230 31 36 - 0232 484 31 36

#izmirligeziyor #karadeniz #batum

Gidiş: İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Sunexpress Havayolları ile Trabzon– 28 Haziran 2024 - Saat: 05:45

Dönüş: Trabzon Havalimanı, Sunexpress Havayolları ile İzmir’e Uçuş – 01 Temmuz 2024 - Saat: 23:10


TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
1 gün programını görmek için tıklayınız

Trabzon – Maçka – Altındere Milli Parkı – Sümela Manastırı – Hamsiköy Sütlacı - Sürmene Çay Fabrikası – Of – Çaykara – Uzungöl – Lustra ve Karester Yaylası - Rize

Siz değerli misafirlerimiz ile Uçaklı Doğu Karadeniz ve Batum Turu için sabah saatlerinde gerçekleşecek uçuşumuzun ardından Trabzon Havalimanında otobüsümüze geçiyoruz. Maçka’ya ulaşarak kahvaltı için mola veriyoruz.

Kahvaltımız sonrası gezimize ilk olarak Sümela Manastırı ile başlıyoruz. Eski Rum dilinde yağmuru bol alan, yağmuru bol gören manasında olan “Maçuka” ya da şimdiki adıyla Maçka’dan geçerek, Coşan Derenin oluşturmuş olduğu Altındere Vadisi içerisinde bulunan Sümela Manastırı’na varıyoruz. (Milli park içerisinde Manastıra ulaşmak için ekstra ring araçları kullanılacaktır.) Vadiden yaklaşık 300 metre yükseklikte bulunan, bir Rum Ortodoks Manastır ve Kompleksi olan Sümela Manastırı, aynı zamanda Hıristiyanlık tarihinin en eski kiliselerinden bir tanesidir. Halk arasında Meryem Ana olarak bilinen Sümela Manastırı, ismini siyah anlamına gelen “melas” sözcüğünden aldığı bilinmektedir. Tarih boyunca Hıristiyanlık için oldukça önemli bir yere sahip olan Sümela Manastırını rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyoruz. Buradaki gezilerimizi tamamlamamızın ardından otobüsümüzle buluşarak meşhur Hamsiköy sütlacının tadına bakacağımız tesisimize hareket ediyoruz. Meşhur sütlaçlarımızı yedikten sonra Karadeniz’in en lezzetli çaylarını tadabileceğimiz Çay Fabrikasını ziyaret ediyoruz. Burada çayın hangi aşamalardan geçtiği hakkında bilgi alıp fabrika gezisini gerçekleştirdikten sonra lezzetli çaylardan içebilmek ve alışveriş yapabilmek için serbest zaman veriyoruz.

Daha sonra Of-Çaykara-Taşkıran güzergahından Solaklı Deresi ve Vadisi boyunca ilerleyip, heyelan sonucu kayan kayaların vadi önünü kapatmasıyla oluşmuş bir set gölü olan Uzungöl’e varmamız ile rehberimiz eşliğinde kısa bir gezinti yapıyoruz. Rehberimizden alacağımız bilgilerin ardından Uzungöl’de serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sırasında dileyen misafirlerimiz Uzungöl’ü kuşbakışı görebileceği Lustra – Karester Yaylası turuna katılabilirler.

(Hava durumu ve bölge yoğunluğuna göre öncelikli olarak Lustra – Karester Yaylası Turu, hava durumunun engel olması durumunda ise Haldizen Deresi – Demirkapı Yaylası turu yapılacaktır. Grupça 2 turdan 1 tanesi yapılacaktır.)

Lustra-Karester Yaylası Turu (Ekstra): Uzungöl’de bizi bekleyen minibüslerimize binerek ilk durağımız olan 1900 metre yükseklikte bulunan Lustra Yaylasına ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından, 2300 metre yüksekliğe çıkıyor ve kısa bir yürüyüş ile Karester Yaylasına varıyoruz. Uzungöl’ü kuşbakışı olarak göreceğimiz Karester Yaylasında vereceğimiz serbest zaman sırasında muhteşem fotoğraflar çekebilir, çay, ayran ve süt içebilir, Trabzon’un meşhur sütlacını yiyebilirsiniz. Serbest zamanımızın bitmesinin ardından minibüslerimize binerek Uzungöl’e geri dönüyoruz.

Keyifli yayla turumuzun ardından Uzungöl’de otobüsümüz ile buluşarak otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Bahri Fırtına Otel


2.

Gün
2 gün programını görmek için tıklayınız

Ayder Yaylası – Gelintülü Şelalesi – Huser Yaylası – Fırtına Vadisi - Zilkale – Çat Vadisi - Palovit Şelalesi - Batum

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. Ayder Yaylası’nda otobüsümüzden inerek, beyaz bir duvak gibi yüzlerce metreden süzülmesinden adını alan Gelintülü Şelalesi’ni görerek fotoğraflıyoruz. Ardından Ayder Yaylası’nda serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sırasında muhteşem manzara eşliğinde unutulmaz fotoğraflar çekebilir, sabah kahvenizi içebilirsiniz. Serbest zamanımızın bitimiyle dileyen misafirlerimiz ile Huser Yaylası turumuzu gerçekleştiriyoruz.

Huser Yaylası Turu (Ekstra): (Hava durumu sebebiyle Huser Yaylası Turu gerçekleştirilemeyeceği durumlarda alternatif ekstra tur olarak Kavron Yaylası Turu yapılacaktır.) Çamlıhemşin’den bineceğimiz minibüslerimiz ile bol eğlenceli ve muhteşem manzaralara doyacağımız bir tura başlıyoruz. Havanın bulutlu olması durumunda muhteşem sis denizi manzarasıyla adeta büyüleneceksiniz. Havanın açık olması durumunda ise Avusor, Kavron, Verçenik ve Samistal Yaylalarını, Kaçkarların zirvesini ve Karadenizi kuşbakışı seyredebileceksiniz. Huser Yaylası Turumuz 2,5-3 saat sürmektedir.

Huser Yaylası turumuzun ardından Fırtına Vadisi’nin başladığı noktada kurulmuş olan şirin ilçemiz Çamlıhemşin’de serbest zaman vererek dileyen misafirlerimiz ile ekstra Zilkale, Çat Vadisi, Palovit Şelalesi turumuzu gerçekleştiriyoruz.

Zilkale, Çat Vadisi ve Palovit Şelalesi Turu (Ekstra): Çamlıhemşin’den bineceğimiz minibüslerimiz ile bol eğlenceli ve muhteşem manzaralara doyacağımız bir tura başlıyoruz. Fırtına Vadisi’ni oluşturan iki vadiden biri olan Çat Vadisi’ne giriş yapıyoruz. Ortan Köyü’nden geçerken Sevdaluk Dizisi ve diğer birçok yapımın çekimlerinin de yapıldığı, eski adıyla Çinçiva yani Şenyuva Köyü’ne varıyoruz. Burada Şenyuva Köprüsü üzerinde kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra bölgede bulunan ve ülkemizin en yaşlı konakları olan Fırtına Konaklarının arasından Çat Vadisinin vahşi doğasında yükselen Zilkale’ye doğru hareket ediyoruz. Kalenin kartal yuvasını andıran görüntüsü sizi kendisine hayran bırakacaktır. Deniz seviyesinden 750 metre, Çat Deresi’nden 100 metre yükseklikte bulunan kaleye vardığımızda rehberimizden alacağımız bilgilerin ardından serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zaman sırasında kaleyi dolaşarak yeşilin büyülü manzarası eşliğinde muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz. Zilkale’de vereceğimiz serbest zamanın ardından minibüslerimize binerek muhteşem görüntüsü ve yazı kışa çeviren serinliğiyle Palovit Şelalesine ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e geri dönüyoruz.

Zilkale turumuzun ardından Çamlıhemşin’de otobüsümüze binerek Fırtına Vadisi’nde bulunan tesisimize ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda muhlama, laz böreği ve alabalık gibi yöresel lezzetlerin tadına bakabilir; adrenalin ve eğlence dolu aktivitelere katılım sağlayabilirsiniz.

Fırtına Deresinde Rafting (Ekstra): Adrenalin seven misafirlerimiz için zevk dolu bir etkinlik olan rafting, Fırtına Deresi ile daha keyifli bir hal almaktadır. Yaklaşık 1,5 saat süren etkinlikte eğlenceli dakikalar yaşayabilir ve çekilen fotoğraflar ile bu eğlenceyi ölümsüzleştirebilirsiniz.

Fırtına Deresinde Zipline (Ekstra): Fırtına Deresi üzerinde bağlanan çelik halatlar ile Fırtına Deresi’nin bir tarafından diğer tarafına geçip geri dönerek eğlenceli bir etkinlik yapabilirsiniz.

Dev Salıncak (Ekstra): Çelik halatlar ile kuvvetlendirilmiş yaklaşık 5 metre yükseklikte motorlarla çekilip Fırtına Deresi üzerine itildiğiniz adrenalin dolu bir salıncak deneyimi yaşayabilirsiniz.

Fırtına Vadisi’nde gerçekleştireceğimiz aktivitelerimizin ardından Sarp Sınır Kapısı’na vararak, Gümrük işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra Batum’daki otelimize yerleşiyoruz.

Dileyen misafirlerimiz ile rehberimizin belirleyeceği saatte lobide buluşarak Kafkas kültürünü tanıma imkânı bulacağımız ve Gürcü yemeklerini tadabileceğimiz Gürcü Gecesi’ne gidiyoruz. (Ekstra)

Konaklama: Batum Intouris Otel


3.

Gün
3 gün programını görmek için tıklayınız

Batum – Piazza Meydanı – Astronomik Saat Kulesi – Avrupa Meydanı – Medea Heykeli – Tiyatro Binası – Poseidon Heykeli – Çaça Kulesi – Liman – Ali ile Nino Heykeli – Çoruh Nehri - Gonia (Apsaros) Kalesi – Sarp Sınır Kapısı – Hopa – Borçka – Karagöl - Rize

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında otobüsümüze binerek ilk olarak Osmanlı Döneminden kalan tek eser olan ve Laz ustalarının yaptığı muhteşem kapı süslemelerini de görebileceğimiz 1886 yılında yapılmış Orta Camii’ni görüyoruz. Daha sonra mimarisi ile dikkat çeken St. Nicholas Kilisesi’ni görerek Avrupa şehir meydanlarını anımsatan Piazza Meydanına ulaşıyoruz. Batum için gezilecek yerlerin başında gelen Piazza Meydanı ilginç mimari yapıları ile küçük bir İtalyan Kenti gibi görünmektedir. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Avrupa Meydanı’na doğru yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Yürüyüşümüz sırasında Prag ve Venedik’te benzerlerine rastlanan Astronomik Saat Kulesini ve Ermeni Apostil Kilisesi’ni görerek Avrupa Meydanı’na giriş yapıyoruz. Avrupa Meydanı’nda yükselen, Kafkasların mitolojik yüzünü yansıtan Medea Heykelini görüp rehberimizden bilgiler aldıktan sonra Tiyatro Binası’nı görüyoruz. Ardından Yunan Tanrılarından biri olan Deniz Tanrısı Poseidon Heykeli’ni ve Çaça Kulesi olarak bilinen İzmir Saat Kulesinin kopyası olan saat kulesini görüyoruz. Daha sonra Batum Limanına ulaşarak aşkları filmlere konu olmuş Ali ile Nino Heykelini görüp rehberimizden hikayesini dinliyoruz. Ardından 130 metre yüksekliğinde olan Gürcü Alfabesinin ve insanının özgürlüğünü sembolize eden Alfabe Kulesini görüp, Batum Bulvarında serbest zaman veriyoruz. Ardından Sarp Sınır Kapısına doğru olan yolculuğumuzda Sovyet Mimari üslubu ile inşa edilmiş binalar ve yeni inşa edilmiş olan Batum’u panoramik görerek, Erzurum’dan doğup Batum sınırlarına kadar gelen Çoruh Nehri’ni ve üzerinde bulunan eski Çoruh Köprüsü’nü göreceğiz. Ardından Hz. İsa’nın 12 Havarisinden biri olan St. Mathias’ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio (Apsaros) Kalesi’ni panoramik olarak görerek Sarp Sınır Kapısına ulaşıyoruz.

Türkiye’ye girerken DutyFree’den rehberimizin belirleyeceği zaman süresince alışveriş yapma imkanı bulabilirsiniz. Çıkış işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra Hopa’da öğlen yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından Karagöl Turu için Borçka’ya doğru hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak Karagöl Turumuza başlıyoruz.

Borçka Karagöl Turu (Ekstra): Borçka’da bineceğimiz minibüslerimiz ile yaklaşık 1 saat sürecek yolculuğumuz esnasında bir tünel hissi veren ağaçların içerisinden geçerek Karagöl’e ulaşıyoruz. 1800’lü yıllarda bugünkü Klaskur Yaylasının yakınında bulunan bir tepenin toprak kayması sonucu Klaskur Deresinin önünün kapanması ile oluşan Karagöl sizleri muhteşem doğası ve bol oksijeni ile kendisine hayran bırakacaktır. Zengin bitki örtüsü ile doğal halini koruyan Karagöl’de zamanın durmasını isteyeceğiniz anlar yaşayacaksınız. Ortalama 1 saat sürecek serbest zamanımızın ardından tekrar minibüslerimize binerek Borçka’ya geri dönüyoruz. Otobüsümüze binerek otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Arhavi Resort Otel


4.

Gün
4 gün programını görmek için tıklayınız

Rize – Rize Bezi Atölyesi – Haremtepe Çeçeva Çay Bahçeleri - Bıçak Atölyesi – Atatürk Köşkü – Akçaabat – Yöresel Lezetler – Ayasofya – Telkari ve Kazaziye Atölyesi - İzmir

Sabah otelde alacağımız kahvaltı ardından ülkemizin ünlü bezlerinden olan Rize Bezi alışverişi için Rize Bezi Dokuma Atölyesinde iplik ve dokuma hakkında bilgiler alarak alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Rize Bezinin en önemli özelliği vücuttaki teri çekip, vücudun serin ve nemsiz kalmasını sağlayarak klimal etki göstermesidir. Rize Bezi alışverişi için vereceğimiz alışveriş molası sonrasında dileyen misafirlerimiz ile bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Haremtepe Çeçeva Çay Bahçeleri turumuzu gerçekleştiriyoruz.

Haremtepe Çeçeva Çay Bahçeleri Turu (Ekstra): Çeçeva Köyü’nde uçsuz bucaksız çay tarlalarının arasında yöresel kıyafetler giyerek çay makası ve çay sepeti eşliğinde birbirinden güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Çeçeva Turumuzun ardından yöre kültüründe önemli bir yer kaplayan, el yapımı Sürmene bıçaklarını tanımak ve alışveriş yapabilmek için bıçak atölyesine doğru hareket ediyoruz. Burada geçmişten günümüze gelen el işçiliği bıçaklar hakkında bilgi alıp, alışverişlerimizi gerçekleştiriyoruz. Alışverişlerimizin ardından Atatürk Köşkü’ne hareket ediyoruz.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 1924 ve 1930 yıllarında 2 kez ziyaret ettiği ve 1937 yılında kaldığı, vasiyetinin bir kısmını da burada yazdığı Atatürk Köşkü’nün mimarisi ve bahçesi sizi büyüleyecektir. Atatürk Köşkü’nü rehberimizden bilgiler alarak geziyoruz. Ardından öğle yemeğimiz için meşhur Akçaabat Köftesi yiyebileceğimiz restoranımıza geçiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından bölgede üretilen tereyağı, peynir, bal gibi yöresel ürünlerin alışverişini yapabilmek adına Yöresel Ürünler Mağazasına hareket ediyoruz. Mağazada tadım ve alışveriş için verilecek serbest zaman sonrasında Trabzon Ayasofyasına hareket ediyoruz.

Trabzon Ayasofyası, 1204 yılında Trabzon İmparatorluğunu kuran Kral I. Manuel tarafından 1250 – 1260 yılları arasında kilise olarak yaptırılmış, 1584 yılında Sultan 3. Murad emriyle Cami’ye dönüştürülmüş olan bir yapıdır. Burada rehberimizin anlatımlarının ardından, Osmanlı döneminden bu yana süregelen telkâri ve kazaziye sanatını tanıyacağımız atölyemize geçiyoruz. Farklı tasarımı ve el emeği, göz nuru ile en asil metal olan gümüş ile birleştirmekte olan Telkâri ve Kazaziye Atölyesinde serbest zaman veriyoruz. Alışverişlerimizin ardından otobüsümüze binerek Havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bagaj işlemlerimizi tamamlamamızın ardından Uçaklı Doğu Karadeniz ve Batum Turumuzun sonuna geliyor ve bir sonraki İzmirli Geziyor organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


DAHİL OLANLAR:
• Otellerde 3 gece konaklama
• Otellerde açık büfe 3 sabah kahvaltısı
• Otellerde açık büfe veya set menü 2 akşam yemeği
• Ekonomi sınıfı gidiş-dönüş uçak biletleri
• Lüks araçlar ile ulaşım (Kişi sayısına göre araç verilmektedir)
• Programda belirtilen çevre gezileri
• Batum Turu
• Profesyonel rehberlik hizmeti
• İzmirli Geziyor güvencesi
• 1618 nolu Turizm Kanununa göre Zorunlu Seyahat Sigortası


HARİÇ OLANLAR:
• Programda belirtilen ilk gün kahvaltı
• Programda belirtilen son gün akşam yemeği
• Batum akşam yemeği (Gürcü Gecesi)
• Tüm yemeklerde alınan içecekler
• Öğle yemekleri
• Yurt dışı çıkış harcı (Batum turu için)
• Sümela Manastırı ring aracı ücreti
• Programda ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
• Tüm Kişisel harcamalar
• Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri (Belediye ve özel işletmeler için geçerlidir)
• Müze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzeler için geçerlidir)


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#67
LOKASYON:
Karadeniz
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
Turun gerçekleşeceği tarihten minimum 5 iş günü öncesinde bilgi vererek tur tarihinizi erteleyebilirsiniz. Turun gerçekleşeceği tarihten minimum 7 iş günü öncesinde bilgi vererek tur ücretinizi iade alabilirsiniz. Uçaklı ve yurtdışı tur programlarında minimim 30 iş günü öncesinde bilgi vererek tur ücretinizi iade alabilirsiniz. Tur ücret iadeleri misafire ödendiği biçimde iade edilir. Kredi kartı ödemelerinde komisyon ücretleri kesilerek kalan tutar iade edilecektir. Farklı soru ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.

TARİH VE FİYATLAR

12.850TL

4 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Uçaklı Karadeniz Yaylalar ve Batum... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.